Krakowski Klub Sportowy ARSENAŁ - klub strzelecki, zawody strzeleckie, szkolenia do patentu strzeleckiego

Małopolska Liga Śrutowa – relacja

169

W minioną niedziele 3. lipca, w piknikowej atmosferze przy słonecznej pogodzie z delikatnym wiaterkiem chłodzącym skronie strzelców, odbyły się zawody sportowe z cyklu „Małopolska Liga Śrutowa” zorganizowane przez nasz klub. Wg organizatorów było ponad 100 osobostartów.
Największym zainteresowaniem zawodników cieszył się tor do strzelania dynamicznego ze strzelby – kolejka do startu liczyła non stop paru zawodników.
W drugiej kolejności obleganymi konkurencjami były: TRAP 25, Double TRAP, TRAP 25×2 oraz Skeet – czyli popularna „pogoń za rzutkiem”.
Konkurencje karabinowe nie świeciły pustkami, choć startujący nie musieli oczekiwać długo na swoje strzelania.
Na osiach do rzutków brylował prezes klubu Arsenał – Maciej Gajewski, będąc jednocześnie sędzią, obsługą techniczną i biurem obliczeń wyników. Po skończeniu danej zmiany, prezes nie powstrzymywał się od komentowania błędów strzelców – no on już tak ma, nic nie poradzisz. Jedyna zaleta tego, że uwagi ubrane w słowa, których się nie da tu zacytować, są trafne i pomocne – zna się na tym jak nikt inny w klubie.
Konkurencje dynamiczne obsługiwał sędzia Marcin – jak zawsze profesjonalnie, dla „świeżaków” pomocny, wyjaśniał każdą niejasną kwestię, bacznie pilnował bezpieczeństwa. Nie obyło się bez postrzelenia przesłon – połowa obserwujących zrobiła głośne „uuuuuuuu…..”, druga połowa zanosiła się śmiechem. Bywa, „dekwa” musi być.
Na hali, gdzie rozgrywano konkurencje karabinowe było spokojnie i cichutko jak makiem zasiał, raz po raz tylko słychać było delikatny pogłos niegłośnego wystrzału – tak właśnie strzela się z karabinka sportowego na nabój 22LR – w skupieniu i ciszy.
Cały turniej poszedł gładko i sprawnie – pogoda nie utrudniała przeprowadzenia zawodów. Medale i dyplomy rozdane.
Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji.

 

Zapraszamy do dyskusji: https://forum.kksarsenal.pl/index.php?topic=58.0

 

Mały filmik pokazujący, że liczy się serce do walki:

Jak oceniasz przydatność tego wpisu?

Kliknij aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Na razie nikt nie ocenił. Bądź pierwszy!

Skoro wpis okazał się przydatny...

Obserwuj nas w mediach społecznościowych!

Przykro nam, ze ten wpis nie był dla Ciebie pomocny.

Pozwól nam to poprawić!

Jak możemy go ulepszyć?

Może ci się spodobać również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.