Krakowski Klub Sportowy ARSENAŁ - klub strzelecki, zawody strzeleckie, szkolenia do patentu strzeleckiego

Komunikat Zarządu KKS Arsenał

48

Drogie Koleżanki i Koledzy Klubowicze

 

  Już prawie 3 miesiące minie od czasu kiedy użytkowanie strzelnicy na Pasterniku zostało wstrzymane na podstawie decyzji Nadzoru Budowlanego. Żywimy nadzieję, że operatorowi obiektu firmie MR Sport Sp. z.o.o, który z bardzo dużym zaangażowaniem, wkładając ogrom sił i środków mających na celu usunięcie wykazanych w w/w decyzji usterek uda się w niedługim czasie przywrócić możliwość użytkowania strzelnicy w pełnym zakresie i tym samym będziemy mogli cieszyć się z dalszej owocnej współpracy dla dobra strzelectwa sportowego.

  Zaistniała sytuacja spowodowała wiele problemów z organizacją zawodów jak i treningów dla naszych klubowiczów. Skłoniło to nas do poważnych refleksji i analiz na temat dalszego funkcjonowania Klubu w przyszłości.

  Mając na uwadze posiadaną przez nas wiedzę o terminie wygaśnięcia umowy  pomiędzy RZI (właściciel terenu/obiektu), a obecnym dzierżawcą firmą MR Sport Sp. z o.o.  który nieubłaganie się zbliża, musimy liczyć się z tym, iż po wygaśnięciu obecnej umowy, teren wróci w administrowanie / zarządzanie przez RZI (czytaj Wojsko) i z dużym prawdopodobieństwem ponownie staniemy przed takimi problemami, jak na chwilę obecną.

  Wyłączenie z użytkowania Strzelnicy Pasternik, jak również dalsza niepewna perspektywa tego obiektu, spowodowała konieczność podjęcia działań, mających na celu pozyskanie nowego obiektu na siedzibę klubu oraz własną strzelnicę sportową.

   Z uwagi na obowiązujące przepisy i akty prawne (przepisy p.poż,  ochrona środowiska, Miejscowy Plan Zagospodarowania itp.) z którymi zdążyliśmy się już zapoznać, oraz dostępność obiektów, które spełniałyby nasze oczekiwania, nie jest to łatwe zadanie.

  Na dzień dzisiejszy weryfikujemy lokalizację znajdującą się na terenie Krakowa pod względem zarówno formalnym jak i prawnym, co do możliwości dostosowania obiektu oraz wybrania możliwie najlepszego wariantu.

  Z racji, iż jesteśmy dużym, o ile nie największym Klubem Strzeleckim w Krakowie, a może i nawet w Małopolsce, chcielibyśmy, by na naszym obiekcie mogło odbywać się min 50% organizowanych przez nas zawodach, obiekt był w stanie zapewnić dostęp do możliwości prowadzenia treningów w dowolnym czasie, co bezpośrednio przekłada się na ilość stanowisk strzeleckich.

  Nasze obecne aspiracje i chęć popularyzacji sportu strzeleckiego, podwyższanie kwalifikacji
i umiejętności zawodników naszego klubu, wskazują na konieczność posiadania obiektu o kilkunastu osiach 25m, kilku osiach 50m z możliwością strzelania amunicją centralnego zapłonu, niezależną od strzelnicy kulowej kilkunastostanowiskową strzelnicę pneumatyczną, gdzie można byłoby prowadzić treningi strzeleckie oraz rozwijać młode talenty, niewielką salę dydaktyczną, no i może mały grill na pogawędki klubowe.

   Kończąc powyższy temat, zapraszamy w przyszłości wszystkich chętnych do pomocy w organizacji, dostosowaniu obiektu do możliwości jego użytkowania. Na pewno nikomu nie odmówimy, a każda para rąk się przyda. Mamy nadzieję, że od kilku miesięcy widać nasze duże ambicje i motywacje do działań. Tylko dzięki Wam, dzięki tak licznym startom w zawodach, motywujecie nas do działania jeszcze bardziej.  Wiemy że jest dla kogo, że to się podoba.

      Dziękujemy za miłe słowa i wyrazy uznania, ale bez Was nic by nie było, a na pewno nie aż tyle.

 Zarząd klubu

KKS ARSENAŁ

 

Kraków 2019.11.12

 

Pobierz w całości PDF

Jak oceniasz przydatność tego wpisu?

Kliknij aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Na razie nikt nie ocenił. Bądź pierwszy!

Skoro wpis okazał się przydatny...

Obserwuj nas w mediach społecznościowych!

Przykro nam, ze ten wpis nie był dla Ciebie pomocny.

Pozwól nam to poprawić!

Jak możemy go ulepszyć?

Może ci się spodobać również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.